יום שני, 7 במרץ 2016

אוטומציה במחסנים

ניהול מחסן הוא לא עניין של מה בכך – מדובר במשימה שנדרשים עבורה תכנון ומקצועיות

כל מי שאי פעם עבד במחסן בקנה מידה מסחרי או תעשייתי, יודע להגיד עד כמה מדובר במוסד עצום ומפואר, שכמות המוצרים בו היא עצומה וששטח האחסון בו הוא גדול במיוחד, ועד כמה ניהול המחסן הוא משימה לא פשוטה כלל וכלל בהתחשב בכך. ניהול איכותי של מחסן צריך להיות קודם כל מתוכנן בצורה קפדנית, עם ניצול איכותי ומיטבי ברמה הגבוהה ביותר של המרחב לרוחב, לאורך ולגובה. בנוסף, ניהול המחסן חייב להיות גם תהליך מקצועי – כאשר כל עובד ועובד במחסן צריך להכיר היטב את המוצרים השונים שבו ולדעת היטב כיצד לנהל את המלאי, לתכנן את המידוף ולשמור על סדר וארגון נכונים. בהתחשב בכל הנ"ל, מהפכת האוטומציה במחסנים נראית יותר ויותר חשובה ורלוונטית.

כיצד ניתן ליישם עקרונות שונים של אוטומציה בניהול המחסן, ומה היתרונות בתהליך זה?

·         מהו בדיוק מחסן אוטומטי? יישום של עקרונות אוטומציה במחסנים הוא תהליך מקיף ואיכותי שמחליף מעשית את ניהול המחסן כפי שהכרנו אותו. ברמה התכנונית, התוכנה האחראית על התהליך מחשבת בצורה הטובה ביותר כיצד לנצל את המרחב בצורה הטובה ביותר עם כמות המוצרים הקיימת ועם מרכיבי המחסן השונים. בנוסף משוקללים פרמטרים של אחסון שמוציא חדש ראשון או חדש אחרון, בהתאם לצרכי העסק. עוד פונקציה רלוונטית של מחסן אוטומטי היא ההוצאה וההכנסה מאכסון בצורה אוטומטית, על ידי פס נע או בשיטה אנכית – בהתאם לבחירה ולהתאמה לעסק.

·         יתרונות התהליך – היתרונות של אוטומציה במחסנים הם עצומים וקל מאוד להבין אותם – בין אם בניהול המחסן השוטף, בתכנון הנכון שלו, בייעול עבודת העסק כולו דרך המחסן המהיר והאיכותי, ובהכשרה הפשוטה הרבה יותר שנדרשת עבור כל עובד במחסן כעת.

מחסנים אוטומטיים יוצרים יעילות, מהירות ואיכות עבודה שקשה לטעות איתה


היתרונות של יישום אוטומציה במחסנים מודרניים הם, כאמור, יתרונות שקשה מאוד להתעלם מהם. ביצירת היעילות, העבודה המהירה ואיכות העבודה הגבוהה, נגיע לתוצאות האיכותיות ביותר עבור העסק שלנו – וכל שנשאר לנו לעשות הוא למצוא שירות איכותי שיישם ויטמיע עבורנו את המערכות האוטומטיות השונות במחסן שלנו.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה