יום שני, 11 בנובמבר 2013

הדלתות מנחשות אותי ונפתחות מעצמן - דלתות אוטומטיות

דלתות אוטומטיות בשירות האדם

הטכנולוגיה המתקדמת נכנסת לכל תחום ותחום בחיינו, ולרוב היא מביאה איתה הקלה משמעותית בחיי היום יום שלנו. לא נרחיב כאן על כל השכלולים הטכנולוגיים ותרומתם לחיים, אלא נספר לכם על המצאה קטנה ששינתה את כל הקשור בפתיחה וסגירה של דלתות. על דלתות אוטומטיות שמעתם? כמובן! אלה קיימות כיום בכל כך הרבה מקומות וכל כך התרגלנו אליהן, שכבר שכחנו כי בעבר הלא רחוק היינו נאלצים לפתוח כל דלת בכל מקום בצורה ידנית, בין אם הדלת היתה גדולה וכבדה או קטנה וקלה.

דלתות אוטומטיות הותקנו לראשונה בארץ בשדה התעופה לוד (עוד לא קראו לו בן גוריון), והם היוו את חיל החלוץ לתנופה שבאה לאחר מכן. כיום מותקנות דלתות אוטומטיות במקומות ציבוריים ובעסקים רבים, והדבר מאפשר כניסה ויציאה נוחות במיוחד כאשר מדובר במקומות שבהם הידיים של האנשים עמוסות, ולא פנויות לפתוח את הדלת (כמו בעת סחיבת מזוודות לתוך הטרמינל וכדומה).

דלתות אוטומטיות יש מכמה סוגים שונים, ולכל אחת המאפיינים והייעוד שלה. דלתות מסויימות מיועדות למקומות עם רוחות חזקות, המאפשרות פתיחת מחצית הדלת בלבד, ואחרות מתאימות לפתיחה סיבובית של הדלת, או פתיחה לצדדים וכדומה.

סוגי הדלתות האוטומטיות העיקריים הם:

·         דלתות אוטומטיות מסתובבות – אלה דלתות המסתובבות על צירן, ומאפשרות כניסת אדם או מספר אנשים מדוד בכל סיבוב. הן מצויות במקומות שונים כמו מלונות, בנקים, מוסדות ציבור. דלתות אלה מופעלות על ידי חיישן תנועה, המפעיל אותן ברגע שאדם מתקרב לדלת, ונכנס ותוך איזור הסיבוב הפנימי שלה. דלתות אלה שומרות על המיזוג בתוך המבנה באופן מושלם.

·         דלתות כנף אוטומטיות – אלה נפתחות על ידי קודן או חיישן על ציר ליד הקיר, והן מצויות במקומות כמו בתי חולים, קניונים וכיוצא באלה.

·         דלתות הזזה אוטומטיות – דלתות אלו לנעות על מסילות ונפתחות לצדדים, והן פועלות על ידי חיישנים או על ידי מערכת אינטרקום.

חיישני תנועה לפתיחת דלתות אוטומטיות

על מנת לפתוח דלתות אוטומטיות יש צורך בחיישן שיעביר פקודה למערכת לפתוח את הדלת בהתקרב אדם אליהם. ברוב הדלתות האוטומטיות מותקנים חיישני תנועה המסוגלים להבחין באדם המתקרב אל הדלת. החיישן מעביר אות חשמלי למערכת שיודעת לפתוח את הדלת באופן אוטומטי.

היתרונות של דלתות אוטומטיות

היתרונות של דלתות אוטומטיות ברורים. דלתות אלה שומרות על אסתטיקה ועל העיצוב הפנימי של החלל שבהן הן מותקנות, הן חוסכות אנרגיה למיזוג החלל שאליו נכנסים או ממנו יוצאים, הן יכולות לשלוט בכניסה וביציאה של אנשים מורשים בלבד, והן מעניקות מראה יוקרתי לכל מקום שבהן הן מותקנות.
דלתות אוטומטיות משפרות את רמת החיים שלנו בצורה ניכרת, והן מאפשרות נהל חיי יום יום הרבה יותר קלים ונוחים. השימוש הרווח כיום בדלתות אוטומטיות מסוגים שונים מעיד כי היתרון הטכנולוגי זמין ולא יקר, וניתן לעשות בו שימוש בכל מקום שתחפצו. התקנת דלתות אוטומטיות מתבצעת רק על ידי אנשי מקצוע לאחר התאמת הדלת במדוייק למקום ולצרכים של כל מקום ומקום.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה